01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
çatıya uydu anten takılması
istosi
herkese selamlar

Yeni bir daire satın aldım.Daha öncesinde swıtch konularak tek antenle dairelere birer çıkış verilmiş.Yönetici ile komuştuğumda benden bir tek çıkış için 140 tl para istedi.Kendisi ile polemik ve yorum yapmadım.İlk önce bilene danışmakta fayda var.Apartman yönetimi olarak karar alınmış ve çatıya ekstra anten takılmasına müsaade edilmiyormuş.Bende araştırdım yargıtayın 2005 yılında almış olduğu kararı buldum.Kararda yönetim tarafından karar alınmış olsa bile kat maliki hissesi oranında çatıyı kullanabilir ve anten takabilir diye bir karar vermiş.Tabii ki zarar vermemek şartıyla.Bunu kullanarak çatıya kendi antenimi bağlayacağım.Birde bunda inat etmemin sebebi çift receıver kullanmam ve dıjıturk uyesi olmam.Ayrıca anten kabloları havalandımadan aşağı iniyor.Benim dairem en üstün bir altında.Çatıdan kablo sarkıtıp,üst kattaki camları engellemeden camdan kabloyu alabilirmiyim.Bunun için herhangi bir problem çıkabilirmi?

ilgi alakanıza şimdiden tşk ederim

hasan_celik
Kanun gereği Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve çamaşır kurutma alanları gibiyerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

Sizin de araştırdığınız gibi çatıya kendi anteninizi takabilirsiniz. Fakat işletme projesinde kapalı devre televizyon sistemi kurulmaya karar verilmiş ve her daireye 140 TL masraf düşüyorsa siz bu sistemi kullanmasınız bile parayı vermek zorundasınız.

Buna benzer apartmanlarda asansör örnekleri yaşanır ilgili yargıtay kararlarına da bakabilirsiniz eğer apartmana asansör yaptırılma kararı alındıysa asansörü hiç kullanmayan zemin katta oturan kat maliki de asansörü en çok kullanan ve en üst katta oturan kat maliki de aynı parayı öderler.

Atlanilacak Forum: