Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
BALKONDA İŞKEMBE PİŞİRMEYE YARGITAYDAN ONAY...
medyadanAfyonkarahisar`da Emine Aktürk adındaki vatandaş, haftada ortalama 40 kilo işkembeyi balkonunda pişiren alt kat komşusu Mehmet Yokuş`tan davacı oldu.

Afyon 1. Sulh Hukuk Mahkemesi, `komşuluk hakkı`na aykırı olduğu gerekçesiyle balkonda işkembe pişirilmesini yasakladı.

Yokuş, davayı temyize götürdü. Yargıtay 14. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin gerekçesini kabul etmeyerek, davalının lehine karar verdi.
MÜTEAHHİTTEN EV ALANLAR YANDI...
YazarlarBU şok, yalnızca ev alanları değil; büro, dükkan ya da mağaza alanları da ilgilendiriyor.

Temmuz ve ağustos aylarının kavurucu sıcağı, tatil dönemi, Anayasa Mahkemesi'nin Ak Parti'yi kapatıp kapatmayacağı tartışmaları derken, 12 Temmuz günü Resmi Gazete'de yayımlanan bir tebliğden, çok kişinin haberi bile olmadı.

ŞOK KONUSU OLAY NE?

KÖPEK SADECE HAKİM KARARI İLE EVDEN TAHLİYE EDİLİR
medyadan Oya ARMUTÇU
HURRİYET

OKURUM, Ayşen B. komşularının siyah labrodor köpeğini evden attırmak için imza topladıklarını yazıp "Köpeğimi çok seviyorum gerçekten evden attırabilirler mi" diye sormuş.

Ben de hem hukukçulara hem de belediye yetkililerine sordum. Bir köpeği apartmandan tahliye ettirmenin tek yolu şikayetçilerin sulh-hukuk mahkemesinde dava açıp kazanmaları. Aksi halde, polis ya da zabıta gelip evden köpek atamıyor. Bakın Ayşen B'nin maili şöyle:

KÜRESEL ISINMAYA KARŞI APARTMAN YÖNETİCİSİ
Enerji Verimliliği Ali Ekber ERTÜRK
AKŞAM

Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Küresel Isınma ve Enerji Sektörümüze Yansımaları’ adlı rapor, Başbakanlık’a ve Meclis’e gönderildi. Raporda, küresel ısınmaya yönelik alınacak tedbirler sıralanırken, buna göre, her binada enerji yöneticisi olacak.

Bu yönetici, tüketim alışkanlıklarını yeniden düzenleyecek. Her bina için ‘enerji kimlik belgesi’ de düzenlenecek.

AMANN...DİKKAT !
YÖNETİM PLANINIZI İYİ İNCELEYİN...
Dikkat Deniz BİLİROĞLU
 

Köpeğini atmadı evini terkettiBaşkent’te bir sitede yirmi yılı aşkın süredir oturan Gülseren Uğurlu dokuz yıldır evini paylaştığı cooker cinsi köpeği Daisy’nin mahkeme kararıyla evden çıkarılma kararı alınması üzerine evini terk etti. Uğurlu köpeği Daisy’i sokağa atmamak için kendisi de evinden ayrıldı.

YİRMİ yılı aşkın bir süredir aynı sitede oturan Gülseren Uğurlu, dokuz yıldır evini paylaştığı cooker cinsi köpeği Daisy’nin mahkeme kararıyla evden çıkarılma kararı alınması üzerine evini terk etti.

Yalnız yaşayan, kalp ve tansiyon hastası olan Uğurlu, Daisy’ye sevginin kendisini hayata bağladığını belirterek, "İcra memurları köpeğimi evden atmam için iki gün süre vermişti. Burada buldukları takdirde uyutacaklarını söylemişlerdi. Dokuz yıllık dostumu nasıl evden atarım. Onun için ikimiz de evimizi terk ettik. Şimdi Temelli’de kardeşimin çiftliğindeyiz. Ama bu sorun çözülmeli" diyerek isyan etti. Doktorunun Daisy’nin kalbi için çok faydası olduğunu söylediğini belirten Uğurlu, şunları söyledi:
YASAYI BİLMEK ZORUNDASINIZ....
Dikkat
Tamer HEPER
Milliyet

      
220 daireli bir sitede oturuyoruz. Sitede üç kişilik bir yönetim kurulu ve yine üç kişiden ama kiracılardan oluşmuş bir denetim kurulu var. Ancak hiçbirimizin apartman yönetimi konusundaki yasal düzenlemeyle ilgili bilgisi yok. Bu bilgileri nereden alacağız? Sitenin defterlerini daire sahibi olarak ben inceleyebilir miyim? Site adına kesilen çekler ödenmezse ne olur?
       İ.C. - Ankara


   
    Bir apartman veya sizin olduğu gibi 220 meskenli bir site yönetiliyorsa mutlaka ama mutlaka yasal düzenleme konusunda bilgi sahibi olunması gerekiyor.
İŞLETME PROJESİ VE APARTMAN GİDERLERİ HAKKINDA
Yargıtay kararları
T.C.
 YARGITAY
12.Hukuk Dairesi


Esas        2003        Karar
15627   19275

Y A R G I T A Y  İ L A M I
Mahkemesi     :AKŞEHİR İCRA TETKİK MERCİ

 Yukarıda tarih ve numarası yazılı merci kararının müddeti içinde temyizen tetkiki Alacaklı vekili tarafından istenmesi üzerine bu işle ilgili dosya mahallinden daireye gönderilmiş olmakla okundu ve gereği görüşülüp düşünüldü :

 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 37/son maddesi gereğince "kesinleşen işletme projeleri" veya "Kat Malikleri Kurulunun işletme giderleri ile ilgili kararları" İİK.nun 68/1.maddesinde yazılı belgelerden sayılır.
ÖZÜRLÜ KAT SAKİNLERİNİN YAŞAM KALİTELERİNİ ARTIRACAK ÖNERİLER...
Özürlü Kat Sakinlerinin Apartmanlara özürlü girişi, bahçe çıkışı, basamakların durumu gibi yaşamlarını kolaylaştıran özel düzenlemeler için çektikleri zorlukları bu konuda mahkemelik oldukları bilinen bir gerçek.

Ama, Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 42. maddesine 2006 yılında 5378 sayılı yasayla eklenen ve reform niteliğindeki düzenleme bu gibi konulardan müzdarip kat sakinleri için nefes aldırıcı bir durum yaratıyor

BIRAKIN BİZ YÖNETELİM...SİZ KEYFİNİZE BAKIN
     
     
     
Siz keyfinize bakın onlar yönetsin Emlak
Siz keyfinize bakın onlar yönetsin
 Aidat toplama, gürültü, kapıcı ve tadilat gibi sorunlar nedeniyle ateşten gömlek halini alan apartman yöneticiliğine profesyoneller el attı.

Apartman sakinlerinin yüzde 51'inin oyuyla dışarıdan hizmet veren profesyonel yöneticilerin sayısı özellikle İstanbul, Ankara ve Antalya gibi büyük şehirlerde hızla artıyor.

Sektörün en eskilerinden olan ve İstanbul'da 50 apartmanın sorumluluğunu üstlenen harita mühendisi ve hentbol hakemi Tayfun Aydeniz, "Biz sadece 50 binanın yöneticiliğini yapıyoruz.

Birçok emlakçı hatta kapıcılar bile bu işe soyundu" dedi. Binalardaki sorunlara çözümler bulan profesyonel yöneticiler yıllardır çivi çakılmayan binalara hayat veriyor.

Bir hukuk servisi ile çalışan profesyonel yöneticiler, ödenmeyen aidatları da icra yoluyla topluyor.

İSTANBUL (Bugün)

Kaynak:Bugün
APARTMAN VE SİTELERİN ALDIĞI REKLAM GELİRLERİ...
Dikkat Mart ayı ile birlikte gelir vergisi mükelleflerinde beyanname verme telaşı başladı. Gayrimenkul sahipleri de bir yıl boyunca tahsil ettikleri işyeri ve konut kira gelirleri için beyanname verip vermeyeceklerinin hesabını yapıyor. Peki apartman yöneticilerinin, apartmanların ortak alanlarına reklam almaları veya başka amaçla kiraya vermeleri karşılığında tahsil ettikleri gelirler vergiye tabi mi?
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması