01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » SORULARINIZ... » YÖNETİM PLANI
 Basligi Yazdir
Seçilemeyen Apartman Yönetimi Hakkında
DURSUN ERCAN
Merhabalar,
12 daireli bir apartmana 2 yıl önce taşındım.Arsa sahipleri ile mütait arasında sözleşme olmadığından İskan bir şekilde alınmış, mütait aslında herişi yarım bırakarak gitmiş, 2 yıldır elektrik sayaçları dahil kendimiz değiştirdik, asansör onarımını yaptırdık. 5 daire boş, boş daireler arsa sahiplerinin, apartmanın sorunları var, çatı akıyor, oluklar hep yıkık,yönetim kuramıyoruz, ulaşabildiklerimizi toplamaya çalışıyoruz, gelenlerle yönetim kuramıyoruz, karar defterine kimse imza atmıyor,Karar defterini noterden kendim onaylattırdım, ortak aboneliklerin yapılabilmesi için gelenlerle bilikte çoğunluk sağlansın diye gelmeyenler adına imza atarak sorunu çözdük. para toplanması gerekiyor,sorunların giderilmesi için yönetim kurulması gerekiyor. Apartmanın işlerini elimden geldiği kadar takip ediyorum, Yönetim kurulabilmesi için ne yapmam gerekir, Zorunlu nasıl gelirler ve yönetimi oluşturabiliriz. Mahkeme dahil ne yapmalıyım, evimin hertarafı su almaya başladı. Uzun oldu kusurabakmayın. Önerilerinizi rica ediyorum.
Saygılarımla.

editor
Usulüne uygun çağrısı yapılmış bir genel kurulda, yönetici seçemezseniz, o zaman hakimin müdahalesini talep ederek apartmanınıza yönetici atanması kararı alarak Sulh hukuk mahkemesine başvurmalısınız.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: