01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
ev sahibinin borcu
adever01
merhaba, ben yaklaşık 3 ay önce bir daire kiraladım. Binanın dışına ısı yalıtımı yapılmış, çevresi düzenlenmiş ve ev sahipleri için daire başına 4 milyar lira fatura düşmüş. Ev sahibi borcunu ödemiyor ve bina yönetimi ise beni elektriğimi ve suyumu kesmekle tehdit ediyor. Her ne kadar borcun bana ait olmadığını ve bu durumda benim mağdur bırakılmamın yanlış olacağını belirtsemde avukat vasıtasıyla elektriğimi ve suyumu keseceklerini belirtiyorlar. ve hergün kapımı aşındırıyorlar. Bu noktada yardımlarınızı bekliyorum. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

editor
Eğer bir avukat bu borç nedeni ile Yönetim ile birlikte size bu tehdidi yapıyorsa bence acilen bu avukatı baroya şikayet edin.

Hiçbir aklı başında avukat bu borç için gayrımenkulde oturan kiracıyı hasım almayacağını bilir.

Site Yönetiminiz işi bilmediğinden bence size bu konu ile ilgili sunacağımız öneriyi onlara iletin .

Dairenin bahsettiğiniz borçları Mal sahipleri tarafından ödenmeli.

Yönetici bu parayı alamıyorsa gayrımenkul sahibine İcra takibi açmalı, ve bu borcu ondan talep etmeli,

Ayrıca artık kiranızı banka kanalı ile ödediğinizden, mal sahibinizin banka hesap numarasınıda yönetime vererek, gerekirse icra takibinin kira ödenen bu hesaba yapılmasınıda sağlayabilirsiniz.

Bir avukat bu işi çok iyi yapar...!

Tüm bunlara rağmen tehditlerini yerine getirilerse Savcılığa o kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmanızı öneririm.
Düzenleyen editor Düzenleme Tarihi: 20-12-2008 17:55

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: