01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
YÖNETİCİ TOPLANTI YAPMIYOR
gatita
Sayın Yetkili,
Ben 7 daireli bir apartmanda kat malikiyim,apartmanımızda diğer dairelerde oturanların da hepsi kat malikidir ve kiracı bulunmamaktadır.
Yönetici 7 yıldan beri toplantı yapmamaktadır.Bu konuyu defalarca kendisinde şifaen istememe rağmen toplantı yapmadı ve aramızda kişisel problemler yaşanmaktadır.Ayrıca bir çok işlemi de kendi kararıyla yapmaktadır.Örneğin;yeni megafon yaptırmak için 2 yerden fiyat almış,bir kağıda tüm dairelerden kapı kapı dolaşıp imza toplamış ve apartman girişindeki panoya asarak ,.. tarihinde megafonlar yapılacaktır evde olunuz demiş.Ben bu imzaları topladığı sırada yazlıkta idim,üstelik benim megafonum ve zilim çalışıyor.Benim imzam yok.Size 2 sorum olacak:
1-Toplantı yapması için resmi olarak ne yapabilirim?(Dilekçe?noter? vb.?)
2-Böyle kapı kapı dolaşıp imza toplayarak iş yapabilir mi?Bu kağıda topladığı imzalar geçerli olur mu tüm tadilatları yaptırması için?
Cevabınızı ivedilikle beklemekteyim.
Saygılarımla
Nilgün Düzen

editor
Yöneticiniz toplantı yapmamasına rağmen, karar defterini dolaştırıp imza almış olabilir.

Öncelikle Ocak.2010'dan itibaren böyle bir kararı imzalatıp, imzalatmadığını öğrenin.

İmzalattıysa, ve bu kararı size resmi yoldan tebliğ etmedi ise, bu kararı isteyin, ve bu karardaki yönetici seçiminin usulsüz olduğu gerekçesi ile kararın iptali için dava açın.

Yok böyle bir karar imzalatmamış ve 2 senedir karar defterine bu konuda karar almamışlarsa,

Gene sulh hukuk mahkemesine başvurarak apartmanınıza yönetici atanması için dava açın.

Her iki süreçte, zorlu ve uzun bir yolculukdur.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: