01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
Usulsüz yönetim seçimi ve aidat kararı
DURSUN ERCAN
Merhabalar,
Oturduğum apartmanda son üç yıldır yönetim toplayamadığımız için son yönetici panoya yazı asarak yöneticilik yapmayacağını duyurmuştu.Defalarca kat maliklerine birebir kapılarına gitmemize rağmen yönetimi toplayamadık, Bu dönem içerisinde mutfak logarlar tıkandı kendi cebimizden açtırmak zorunda kaldık.Aiadat toplayan olmadığı için kapıcı kendi parasını toplamak için kapı kapı dolaşarak alabildiği kadar para aldı.Takibi belgesiz.Bizim toplayamadığımız kişiler geçen hafta 5-6 kişi toplanıp kendi aralarında toplanıp bir yönetici seçmişler ,benide çağırdılar gittim, kendi daireleri üst katlarda olduğundan bir aidat belirlemişler,hem bina giderleri hemde binanın kat maliklerini ilgilendiren ayrı bir aidat, karar defterine yazmışlar, toplantıya gelmeyenlere toplatıda varmış gibi imza attıracaklar,çoğunluğu sağlamak için.Ben karşı çıktım. Sebebi ise apartman giderleri için belirlenen aidat için dükkanlar ve bir daire için 1/2 adidat belirlemişler.Öyle bir şey yapılamayacağını ya eşit şekilde olur, yada benim dairem küçük bende 1/2 öderim , diğer aidat içinde m2 hesabına göre öderim dedim. tabi kabul etmediler.Yeni seçilen yönetici haciz kararı aldıracağını ve yönetici olmadığı dönemde dahil (kapıcıya belgesiz ödeme yaptığımız için) haciz getireceğini söylüyor. Bu konuda ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olmanızı rica ederim.
Saygılarımla

editor
Usulüne uygun bir yönetici seçimi söz konusu olmadığına göre, yöneticinin İcra takibi yapması söz konusu olamaz.

Ancak Ortak giderlerden payınıza düşen hesaplanarak sizden alınabilir

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: