01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
Yönetimin ibra edilmemesi...
senuzun
1) Genel Kurulda, Yönetimin ibra edilemesi halinde, yeni seçilen yönetim ve denetçinin ayrı ayrı veya birlikte yapması gereken görev ve sorumlulukları nelerdir.

2) Denetçi kendi istemiyle, daha önce ibra edilen yönetimin hesaplarını inceleme hak ve yetkisi var mıdır?

SAYGILARIMLA...

editor
Yönetim ibra edilmediği takdirde, yeni yönetici gayrımenkulün haklarının kaybolmaması için süresinde hesapların bir sulh hukuk mahkemesinde incelenmesi için başvuruda bulunmalıdır.

Bu durum aşağıdaki kanun maddesinde de sarihtir.

KMK Madde 35
............
g) Anagayrimenkulü ilgilendiren bir sürenin geçmesinden veya bir hakkın kaybına meydan vermiyecek gerekli tedbirlerin alınması;

Denetcinin denetim görevi içerisinde mahkemeye başvurması söz konusu değildir, ancak kat maliki olarak ibra etmediği yönetici için süresinde mahkemeden hesap vermesi için şahsi olarakda dava açabilir.

2-Denetcinizin bunu istemekteki amacı ne olaki..? denetlesede ortaya çıkacak bulguları nerede kullanacak...?

Ancak denetciniz Mal sahibi olarak ibra etmediği yönetimi süresinde dava etmeli ve mahkemeden ibrasını istemelidir.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: