01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
binaya sonradan asansör konulması
mendol
Ben elvankentte oturmaktayım. Kooperatifimiz 5 katlı binalar şeklindedir. Asansörü yok. üst katlarda bulunan sakinlerin en büyük problemi merdivenler. Eşim dizlerinden ameliyat oldu. Hastaneye gidip gelmemiz değil merdivenden inip çıkmak çok eziyetli hale geldi. Merdiven başlarında asansör inşaası için uygun alan olmasına rağmen zemin katlarda oturan kat malikleri asansörlerden faydalanmıyacakları gerekçesiyle asansör fikrine karşı çıkmaktadırlar.
Şimdi benim öğrenmek istediğim biz yönetim toplantısında asansör inşası ile ilgili bir kararı nasıl alabiliriz? Maliklerden bir üyenin itirazı bile olsa böyle bir karar alınamayacağı söyleniyor. Bu ne derece doğrudur? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
iyi çalışmalar.
mendol

editor
Projenizde asansör var ise, ve yapılmamışsa, genel kurul kararı ile bunu yapabilir ve katılanlardan parasını alabilirsiniz.

katılmak istemeyenleri buna zorlayamazsınız.

Ancak projede asansör için yer ayrılmamış ve onaylı projede asansör yok ise, kat maliklerinin tamamının kabul oyu ile ancak yapabilirsiniz

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: