01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
Apartman görevlisi su ve elektrik ücreti
officer33
Ben yöneticiyim.Apartman görevlimiz bitişik Bloktaki apartman görevlisinin eşi.
Bu nedenle bizim apartmandaki kapıcı dairesinde değil bitişik apartmandaki kapıcı dairesinde ikamet ediyorlar.Bu durumda bizim Apartman görevlimize Elektrik ve su gideri için ücret ödememiz gerekir mi,ne derece yasaldır,yada neyi baz alarak ödeme yapabiliriz,yada neye göre ödeme yapamayız.Saygılarımla

editor
III- Anagayrimenkulün genel giderlerine katılma :
Madde 20 - (Değişik birinci fıkra:13/4/1983 - 2814/9 md.) Kat maliklerinden her biri aralarında başka türlü anlaşma olmadıkça:
a) Kapıcı, kaloriferci,bahçıvan ve bekçi giderlerine ve bunlar için toplanacak avansa eşit olarak katılır ;

Düzenleyen editor Düzenleme Tarihi: 12-11-2009 00:47

www.apartmanyoneticisi.com
officer33
Sayın editörüm tam olarak anlatamadım galiba,zaten yan apartman sakinleri kendi kapıcılarının elektrik ve su giderine katkı sağlıyor.bizim kapıcı bizde oturmuyor ve başka bir yerde oturuyor.Ben elektrik ve su giderine katılacak olursam bunu ne gibi gider göstere bilirim.Benim kapıcı daireme ne elektrik nede su borcu geliyor.Başka bir apartmanın kapıcısı adına gelen elektrik ve suyu nasıl ödeye bilirim ve bu arada site değiliz biz normal şekilde 10 adet apartman var yanyana bir site bagımız yok diger apartmanlar ile her apartmanın kapıcı daireside ayrı kapıcısıda.Bunları göz önüne alarak cevap verirseniz memnun olurum.

editor
Kapıcınız yok ve dışardan temizlik hizmeti alıyorsanız, Bu hizmetin karşılığı olarak anlaştığınız rakamı temizlik bedeli olarak ödeyeceksiniz.

Elektrik ve su parasını neden sorun ettiğinizi anlamadık. ?

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: