01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
kat irtifakı
engineer
merhaba 114 daireli 6 dükkanı olan bir sitede yöneticilik yapıyorum.Sitede sadece Türk olarak 7 daire var.Geri kalan Finlandiya , Belçika , Rusya ,Hollanda vs.şimdi ben kart irtifakını kat mülkiyetine geçirmek isteyen yabancı kat maliklerine ne demeliyim.Çünkü bu insanları bir araya getirmek yada bunların bilgileri ile tapularını fotolarını almak imkansız gibi bir şey.Herbiri farklı zamanlarda geliyor , yada hiç gelmiyor.Bu yeni kanundan bahsettiler ama bulamadım ben bir türlü.Artık kat malikleri kendi gidip kendisi de değiştirebiliyormu?Teşekkür ederim...İyi çalışmalar..

engineer
kendim cevap vereyim.öğrendim;)...tapuyu aradım dedilerki : Site yöneticisi olarak belediyeye gidip oaradan tüm kat malikleri adına yapı kullanım izin belgesini alacaksınız.Ne bir pasaport ne bir nüfus cüzdanı yada fotoğraf gerekli değil.bu izin belgelerinin tümünü aldıktan sonrada tapuya geleceksiniz ve işlemleriniz gerçekleşecektir.BU kadar.Kolaylık tanındığı belirttiler.

editor
Değerli misafirimiz,

katkılarınızdan dolayı teşekkür edeiz.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: