01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
Ortak masrafa girer mi?
tavci
Bir sitenin yöneticisiyim. Geçenlerde Arıza yapan su hidroforumuza ve bakım gerektiren Yangın hidroforumuza bakım yaptırdık. Bunun bedelini mevcut aidat paralarından geçici olarak ödedim.
Bu ödenen parayı nasıl toplamam daha doğru olur?
Sadece kat maliklerinden mi almalıyım?
Yoksa ???.....
Saygılarımla..
Tavc:(i

editor
Bahsettiğiniz konular bakım onarım konuları olup, hazırladığınız işletme projesinde dönem içi bakım onarımı için ayırdığınız ve işletme projesi ile topladığınız avanslarda ödemelisiniz.

www.apartmanyoneticisi.com
tavci
Acaba... Çünkü toplanan aidatlar kiracılardan da alınıyor.. Bu tür demirbaş bakım ve onarımları için sadece kat malikleri ödeme yapmalılar. Eğer toplanan avanslardan ödersem evinde oturmayan ev sahipleri ödemeye katılmayacaklar anlamına gelir. Bu yanlış olmaz mı?
Bence bir kez daha düşünmek lazım. Bana kalırsa ödemeye arsa payları oranında sadece kat malikleri ödeme yapmalılar.

Siz ne dersiniz?

Saygılar...Wink

editor
...Bu tür demirbaş bakım ve onarımları için sadece kat malikleri ödeme yapmalılar.

Burada kesin bir kabul koyduğunuzdan dolayı yazdıklarımın bir önemi olmayacak.

Ancak Ben olaya "Kullandığımın parasını öderim..." mantığından yaklaştığımdan, bahsettiğiniz konularda kullanmaktan dolayı oluşan arızalar olduğundan bu arızayı oluşturanların bu bedeli ödemesi gerektiğini söylemekteyim.

Asansörde demirbaştır ancak bu asansörün bakım ve onarımını asansörü kullananlar ödemektedir.

KMK'nunda sizin konuya yaklaştığınız keskinlikte bir durum söz konusu olduğunu göremiyorum.

Ancak siz apartmanınızda böyle uyguladığınıza ve itiraz eden çıkmadığına göre bir sorun yok demektir.

Saygılar

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: