01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
ortak alanlara tecavüzün men'i
nurdannuhi
Mahkeme sonucu ortak alan sayılan yerlere tadilat yaptığım ve kat maliklerinden onay almadığım için "tüm imalatların kal'ine ve projesine uygun hale getirilmesine, eski hale iadesi hususunda 60 günlük süre verilmesine, yapılmaması halinde icraen infazına" karar verildi.
Yapılan tadilat: Arka bahçede üst katın iz düşümünden itibaren balkon kapatmasına benzer pimapen ile kapama. Kullanılmayan çöp toplama boşluğunun dairenin içine katılması.

Aşağıdaki sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim.

1- Temyiz'e gidebilir miyim? Bu bir fayda sağlar mı?
2- Temyiz süresi mahkeme tebliğinin evime ya da muhtarlığa ulaşmasından sonra 7 gün içinde mi yapılmalıdır?
3- Kat malikleri onay verirlerse mahkemeden feragat edebilirler mi? Bu temyiz sırasında da olabilir mi?
4- Karşı tarafın yönelttiği tüm suçlamalar mahkeme tarafından kabul edilmedi. Buna rağmen "davanın kabulune" terimi kullanıldı. Bu durumda mahkeme masrafları ve özel olarak tutulan avukatın ücretini ödemekle yükümlü olur muyum? (Mahkeme tutanağında bu yazılmadı ama karar tebliğinde yazılabilir.

5- Tadilatı geri almam durumunda hangi merci denetler? ve onaylar?

6-Eşim ve ben çalışmıyoruz. Benim sadece emekli maaşım var. Tadilatı geri almam durumunda bunun için maddi gelirim yok. Davacı icra yoluyla maaşıma ve/veya adıma kayıtlı gayır menkulume haciz koydurabilir mi?
7-Ben tadilatı yaptırmak için ne kadar süre isteyebilirim?
8-Anladığım kadarıyla Bu dava tecavüzün men'i davasına giriyor. Bu durumda davacının önce 30 gün içinde ilçe kaymakamlığına başvurması gerekmez miydi?
İlçe kaymakamlığına başvurmadan sulh hukuk mahkemesine yapılan başvuru doğru olur mu? Sulh hukuk mahkemesine yapılan başvuru tadilatın yapılmasından 6 yıl sonra oldu.

Avukat tutacak maddi gücüm olmadığından hali hazırda tanıdık bir kaç avukatla sınırlı olarak görüştüm. Ayrıca son bir kaç aydır sitenizdeki ilgili konu başlıklarından araştırma yaptım. Fakat yukarıdaki soruların cevaplarını tam olarak netleştiremedim. Bu olayın mümkün olacak en az zararla ve doğru olarak düzeltilmesi için uğraşıyorum.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla

editor
Nurdan Hn,

Bahsettiğiniz tüm konular mahkeme işleyişi ile ilgili konulardır.

Bu konudaki tam ve yetkin danışmanlığı Bir avukat vermelidir.

Lütfen bir avukata danışınız.

Bence,

Temyize gitmeyin yaptığınız iş yasal değil.
temyiz tebligat snrası 7 gün içindedir.

Komşular feragat verirse zaten sorun yok, çünkü işin başlatılması için yöneticinin başvurusu gerekli.

Yönetici yada kat maliklerinden biri mahkeme kararının uygulanması için başvurmadıktan sonra eski hale getirme uygulaması başlamayacaktır.

Bahsettiğiniz diğer hususlar zaten mahkemece dikkate alınmadığına göre, doğrumu yanlışmı sorgulaması yersiz.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: