01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
sayısal yayın sistemi
eyanikoglu
üç apartman beraber yönetiliyor, her apartmanın ayrı yöneticisi de var. üç apartmana yayın yapan bir sayısal yayın sistemi üyeliği var ve aylık abonelik bedeli apartmanda oturanlardan toplanmaya devam ediliyor. ayrıca her daireye bağlanmış TTNET kablolu tv sistemi de mevcut. bu durumda, kmk md43'e göre sayısal yayının çok masraflı ve lüks olduğu, yalnızca kullanmak isteyenler tarafından ödenmesi gerektiği görüşüne dayanak olacak bir karar varmı?

editor
Sorunuzu ve sorununuzu tam anladığımız söylenemez.

dsmart, digitürk gibi bir uygulamamı..? ki bu tür yayınlarda kişisel sözleşmeler söz konusu,

bunun dışında abonelik şartı olan sayısal yayın konusunda daha detaylı bilgiye ulaşmalıyız.

Ancak,
İstemediğiniz sayısal yayın konusunda nasıl ve nezam karar alınmış..?

Yönetim planınızda bu konuda bir açıklama varmı.

Bunları bir araştırın.

www.apartmanyoneticisi.com
eyanikoglu
sorunum, bu üç apartmana ortak olarak yapılan digitürk yayını için toplanan abonelik ücretine katılmak zorunlu olabilir mi?

2003 yılında üç apartmanda bulunan toplam 65 daire için digitürk ile anlaşma yapılarak üye olunmuş. yani 65 daire için tek bir abonelik gerçekleştirilmiş ve halen devam ediyor.

yönetim planı yok.

kmk md 43 kapsamında bu aboneliğin lüks olduğunu ve sadece kullananların abonelik bedelini ödemesi gerektiğini değerlendiriyorum. bu değerlendirmeme dayanak olacak herhangi bir karar var mı? tskrlr.

editor
Yönetim planında, bu konuda bir zorlayıcı madde olmadığına göre, kanımca bu yayını almak zorunda değilsiniz.

Ve kimse size bu paralı DİGİTURK yayınını izlettirmek zorunda da olamaz.

Bu konuda zorlayıcı bir KMK'nu maddesi yok.

Ödeme yapmayın. Sizden bu parayı icra yolu ile isterlerse itiraz edin.
Ondan sonrası Yönetimin işi. Bakalım İtirazın İptali davası açabileceklermi.?

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: