Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
APARTMANLARDA KOMŞULARI RAHATSIZ ETMENİN YASAL YAPTIRIMLARI
KMKNEJAT KAZAN
gencbaro.org


Nüfus artışı ve hızlı kentleşme, çok katlı binalara yani apartmanlara yerleşme oranını arttırmıştır. Çok sayıda bağımsız bölümü olan bu yapılar, komşuluk ilişkilerini zayıflatmaktadır. Özellikle büyük şehirlerdeki iş ve trafik stresinin ardından; ev ve çevresi, sosyalleşmekten öte, iyi bir dinlenme yeri olarak görülmektedir.

Bu nedenle de sadece birkaç duvar ile birbirinden ayrılan konutlarda, huzurlu yaşam, bu konutlarda yaşayan insanların birbirlerine olan davranışları ile yakından ilgilidir.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
ABONENİN YAZILI TALEBİ OLMADAN ZORLA VE KEYFİ SAYAÇ DEĞİŞTİRLEMEZ'
Yargıtay kararlarıKütahya Doğalgaz Dağıtım Firması Çinigaz'ın tüketicilerin izni ve talebi olmadan, sayaç değiştirme uygulamasına Kütahya 2. Asliye Mahkemesi'nden sonra Yargıtay da geçit vermedi. Mahkeme kararını onayan Yargıtay, Türkiye için emsal olacak bir karar vermiş oldu.

Yargıtay 13. Dairesi, Çinigaz firmasının zorla sayaç değiştirme eylemini hukuka uygun bulmadı.

HABERİN AYRINTILARI İÇİN TIKLAYIN....
DENETLENEN SANAYİ ÜRÜNLERİ ARASINDA EN GÜVENSİZİ ASANSÖRLER OLDU....
medyadanSİNAN USLU
ANKARA -İHA
18.10.2013

Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdür Vekili Muhsin Dere, 2012 yılında ürünlerinde "güvensizlik" tespiti yapılan sanayi üreticilerine toplam 863 bin 61 lira idari para cezası uygulandığını belirterek, en çok idari para cezası uygulanan ürün grubunun ise asansörler olduğunu açıkladı.

En çok idari para cezası uygulanan ürün grupları 661 bin 624 TL ile asansörler, 230 bin 909 TL ile elektrikli ekipmanlar, 63 bin 976 TL ile taşınabilir basınçlı ekipmanlar oldu.HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
KAPICI GİRİŞ VE ÇIKIŞLARININ SGK'YA BİLDİRİLMESİ
YazarlarALİ TEZEL
HABERTÜRK


İşçi giriş ve çıkışını SGK’ya bildirmeyen işverene sadece SGK ceza veriyor

Daha önce işçiler için SSK’ya, Bölge Çalışmaya, İŞKUR’a ayrı ayrı verilen bildirgeler yerine yeni düzenleme gereğince sadece SGK’ya verilen bildirimler diğerlerinin de yerini tutacak…

Ancak, işe giriş veya çıkış SGK’ya zamanında bildirilmezse işverene şu an da sadece SGK ceza uyguluyor, yasal değişiklik yapılmazsa ilerde Bölge Çalışma ve İŞKUR’da ayrı ayrı ceza uygulayabilir…

AYRINTILAR HABERİN DEVAMINDADIR..
Apartman Yöneticisi Facebook Sayfamız


Vision Kurumsal Facebook Sayfamızı begenin.Soracagınız sorulara merak ettiklerinize kısa sürede cevap bulun..

VİSİON KURUMSAL FACEBOOK SAYFASINI BEGENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KİRA SÖZLEŞMESİ (Kira Kontratosu) ÖRNEĞİ
YazarlarAVK.İHSAN BERKHAN
www.berkhan.av.tr
02.02.2013


Yeni 6098 Sayılı TÜRK BORÇLAR KANUNU nun Kira Sözleşmesi hükümlerine göre BERKHAN HUKUK BÜROSU tarafından baştan sona yeniden düzenlenmiştir.

KİRA SÖZLEŞMESİ (Kira Kontratosu) ÖRNEĞİ ektedir. İşyerleri için uygun olanı da kısa bir süre içerisinde yayına hazırlanacaktır.

Çalışmalarını paylaşmamız için izin veren Sn.Avukat İhsan BERKHAN'a teşekkür ederiz.

KİRA SÖZLEŞME ÖRNEĞİ HABERİN DEVAMINDADIR
ISI PAYÖLÇER SİSTEMİ
Enerji VerimliliğiAVK.İHSAN BERKHAN
www.berkhan.av.tr
01.01.2013


5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun “7” nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi ve geçici “6” ncı maddesi gereğince, merkezî ısıtma sistemine sahip mevcut binalar 02.05.2012 tarihi itibari ile; bina sakinlerinin ısı ve sıhhi sıcak su tüketimlerinin bireysel olarak ölçümlenmesi zorunlu tutulmaktadır.

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’nun 18.04.2007 tarihinde kabul edilip 2.5.2007 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanması na ( Sayı:26510) ve 5 yıl süre öngörülmesine ve bu sürenin 02.05.2012 de dolmasına ve bu sürenin üzerinden de 7 ay gibi uzun bir Bu arada yaşanan uygulama karışıklığı nedeniyle bazı mağduriyetler de yaşanabilecektir. Süre geçmesine rağmen henüz bu zorunluluğa uyan bina sayısının (yetkililerce merkezi sistemle ısınan bina sayısı 2 milyon olduğu bildirilmektedir) %10 lar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

MAKALENİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
ISI PAY ÖLÇER HAKKINDA BİLGİLENDİRME...
Enerji VerimliliğiKış aylarının yaklaşmasıyla kalorifer peteklerine takılması gereken ısı ölçerlerle ilgili tartışma da yeniden gündeme taşındı.

Isı pay ölçer için yetki alan firmalar her fırsatta "taktırmayana ceza"yı gündeme getiriyor. Oysa kimsenin apartman apartman dolaşıp ceza kesme yetkisi olmadığı gibi ceza için mahkeme kararı gerekiyor.

Eğer bir apartman sakini ısı pay ölçer takılmadığı için yönetimi dava ederse ancak makheme kararıyla ceza uygulanması söz konusu. Bu, maddi durumu yeni sisteme geçmeye müsait olmayan dar gelirlilerin yaşadığı apartmanlar için büyük önem taşıyor.

AYRINTILAR HABERİN DEVAMINDADIR...
KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN MERAK ETTİKLERİNİZ
medyadanİstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden Profesör Doktor Nuran Zeren Gülersoy ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Kentsel Dönüşüm Yasası'nı değerlendirerek, merak edilen soruları cevaplandırdı.


AYRINTILAR HABERİN DEVAMINDADIR...

KAYNAK: NTV
DÖNÜŞÜM YASASI GEREĞİ, RİSKLİ BİNA TESPİTİ İÇİN FİRMALARA LİSANS VERİLMEYE BAŞLANDI
medyadanÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, riskli yapıları tespit edecek kurum ve kuruluşları belirlemeye başladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, konusunda tecrübeli en az iki inşaat mühendisiyle bir jeoloji veya jeofizik mühendisi istihdam eden üniversiteler, inşaat, jeoloji ve jeofizik mühendisleri odaları ve belediye şirketlerinin başvurmaları halinde lisanslandırılacağı belirtildi.


AYRINTILAR VE LİSANS ALAN FİRMALAR İÇİN TIKLAYIN...
ISI PAY ÖLÇERLER İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI.
Enerji VerimliliğiIsı Pay Ölçer haberleri için resmi açıklama yapıldı
04 Mayıs 2012
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Enerji Verimliliği Dairesi Isı Pay Ölçer haberleri ile ilgili açıklamada bulundu

Basın Açıklaması


02.05.2007 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereğince merkezi veya bölgesel sistemle ısıtılan ve birden fazla bağımsız bölüme sahip olan binalarda ısı paylaşımının tesisini sağlayacak ekipmanların kullanımı 02.05.2012 tarihi itibarı ile tüm merkezi ısıtma sistemli binalar içim uygulamadadır. Mevcut veya yeni binalar için farklı yükümlülükler yoktur. Bu sistemlerin kullanımı 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereği olup bina yönetimlerinin, kat maliklerinin aksi yönde tasarrufta bulunmaları söz konusu değildir.

AÇIKLAMANIN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması