Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 3

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
www.visionyönetim.com - www.vizyonyönetim.com

Vision Kurumsal Facebook Sayfamızı beğenin. Soracağınız sorulara merak ettiklerinize kısa sürede cevap bulun.. VİSİON KURUMSAL FACEBOOK SAYFASINI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Profesyonel Apartman Yöneticisi

Apartman ortak yaşamında bir çok sorunlara neden olan ve kat sakinleri arasındaki ilişkileri zedeleme durumuna gelen apartman yöneticiliği tarafımızdan , profesyonel bir anlayış ile yapılmaktadır.

Bu hizmetimiz apartman, site yada iş merkezlerinin kiracı yada malikleri arasındaki sorunları en aza indirgeyerek profesyonel olarak yönetilmesini kapsamaktadır.

TEL: 0216.347 38 55 TEL: 0216.347 39 47
SİTE BAHÇESİ'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA TABİİ'Mİ?
DikkatOya Armutçu
oarmutcu@hurriyet.com.tr


Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Devrim Güngör, sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere koronavirüs tedbirlerinin toplum sağlığını korumak amacıyla alındığını vurgulayarak “Site bahçesi de yasak mı?” tartışmasına açıklık getirdi.

Güngör, kanunlara ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine dayanan sokağa çıkma yasağına, site içerisinde de uyulmaması halinde idari-cezai yaptırım uygulanabileceğini vurguladı. Güngör, “Site bahçesi, apartman girişi, merdiven gibi yerlerin ortak mülkiyete tabi olması, yasakların bu alanlarda geçerli olmadığı anlamına gelmez” dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
İSTİRAHATLİ APARTMAN GÖREVLİSİ İÇİN SGK BİLDİRİMİ VE MAAŞ ÖDEMESİ
Konut KapıcılarıAhmet Metin AYSOY
Sosyal güvenlik ve iş hukuku uzmanıİstirahatli Sigortalıya Tam Ücret Ödenirse Bildirim Nasıl Yapılır?

İş göremezlik ödeneği ile normal günlük kazançları arasındaki fark ücretleri veya SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği dikkate alınmaksızın ayrıca normal günlük ücretlerinin ödendiği durumlarda; geçici iş göremezlik ödeneği alan sigortalılara istirahatli bulundukları süreler için işverenlerince yapılan bu ödemeler, Kanunun 80 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1) numaralı alt bendi kapsamında değerlendirilerek prime tabi tutulacaktır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...
YÖNETİCİLER, DİKKAT ! SGK TAHAKKUKLARI BU AYDA AYNI BİÇİMDE VERİLECEK
HaberlerMuhtasar Beyannamesi - SGK Prim Bildirgesi Birleşmesi Bazı İllerde 2 Ay Ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi 7 No’lu Genel Tebliği 09.02.2020 tarihli resmî gazetede yayınlandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
YASAL SÜREDE VERİLEMEYEN SKG PRİM HİZMET BELGELERİ NASIL VERİLECEK..?
DikkatSüresi dışında düzenlenen asıl, ek veya iptal aylık prim hizmet belgeleri SGK’ya elektronik ortamda e-SGK - İşveren - e-Bildirge v.2 üzerinden verilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu, süresi içinde düzenlenen aylık prim hizmet belgelerini e-Sigorta sistemi üzerinden elektronik olarak alırken, süresinde verilmeyen veya süresi dışında düzenlenen aylık prim hizmet belgelerini manuel olarak kağıt ortamında alabilmekteydi.

Süresi dışında düzenlenen asıl, ek veya iptal aylık prim hizmet belgeleri SGK’ya elektronik olarak verilebilecektir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
KAPICI'NIN MEVCUT İŞİ DIŞINDA EK İŞ YAPMASI ENGELLENEBİLİR Mİ?
Konut KapıcılarıAV.RABİA ŞENİZ ERDOĞAN
www.nazali.av.tr

İşçinin bir işyerin de çalışmakta iken, mesai saatleri sonrasında ek bir işte çalışıyor olması, çalışma hakkı Anayasal bir hak olduğundan mevcut işvereni tarafından engellenemeyecektir, ancak iş ilişkisi kapsamında sadakat yükümlülüğü ve rekabet yasağı kriterlerine tabi tutulabilecektir.

İşçinin ek bir iş yapması, her somut olay nezdinde değerlendirilmeli ve akabinde iş sözleşmesinin işveren tarafından bu nedenle feshinin söz konusu olup olamayacağına karar verilmelidir.

Yargıtay'ın özel dairelerinin, işçinin ek iş yapması konusunda somut olay nezdinde değerlendirme yapmış olduğu kararları bulunmaktadır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
KASIM AYI, BİTKİ DİKME AYI, KAÇIRMAYIN...
Güncel
Tüplü yani torbada yada saksıdaki fidan ve çiçekler kökleri bir süredir aynı toprakta olduğu için her mevsim ekilebilir ve hiçbir sorun yaşatmadan tutarlar.

Çıplak köklü fidanlar yaprakların dökülmesi ve kışın durağan olmaları sonucu genellikle Kasım ve Nisan ayları arası dikilebilirler.
RESMİ KONUT KAPISINA ASILAN İHBARNAME TEBLİĞ EDİLMİŞ SAYILACAK
Yargıtay kararlarıYARGITAY 4.HUKUK MAHKEMESİ

Yüksek Mahkeme, resmi adresinde bulunmayan tarafa yapılan ihbarnamenin evin kapısının asılmasının tebliğ için yeterli olduğuna hükmetti.

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kişinin ailesi, sürücü hakkında maddi ve manevi tazminat davası açtı. 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki davaya ihbarnamenin tebliğ şekli damgasını vurdu.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
TAPU'DA ÖNCELİK TÜKETİCİYE AİT....
HaberlerTüketici Mahkemesi, satın aldıkları evlerin tapusunu alamayan on binlerce kişiyi ilgilendiren bir karar verdi. Mahkeme, inşaat şirketinden alacaklı olanların tapuya koyduğu hacizleri, “Öncelik tüketiciye aittir” diyerek doğrudan kaldırdı.

Mahkeme, üzerinde çok sayıda haciz bulunan tapunun sorunsuz bir biçimde alıcı adına tescil edilmesine karar verdi. Uzmanlar kararın, benzer durumda olan on binlerce daire için örnek teşkil edebileceğini kaydetti.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
USULÜNE UYGUN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPILMADIĞINDA....!
KMKBir apartmanda yaşayan vatandaş, 28 Nisan 2013 tarihli kat malikleri kurulu toplantısının usulüne uygun yapılmadığını belirterek, toplantıda alınan kararların iptali için 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı.

Usulüne uygun yapılmayan toplantıda alınan kararların iptalini talep eden apartman sakini, "İlgili toplantıda hazır bulundum; ancak toplantıya katılanların listesini içeren belgeyi imzalamaktan imtina ettim. Yönetim planının 8. maddesine göre kat malikleri kurulu olağan toplantısının Ocak, Mayıs ve Eylül ayları içerisinde yapılacağının düzenlenmişti. İptalini istediğim 28 Nisan 2013 tarihli toplantının olağanüstü toplantının hazirun listesinde ismim karşısında 'imzalamadı' ifadesi yazıldı. Toplantı tarihinin, gündemi ve toplantıda alınan kararlar bana tebliğ edilmedi. Kalarına göre kat malikleri olağanüstü toplantısı yaptılar." dedi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
İHBAR TAZMİNATINDA PÜF NOKTALAR
YazarlarUfuk Kuru
Sosyal Güvenlik Denetmeni
Bilim Uzmanı
ufukkuruu@gmail.com
İhbar Tazminatının Tanımı:

İhbar Tazminatı; İşçi ve işveren arasındaki hizmet ilişkisinden ortaya çıkan ihbar tazminatı, İş sözleşmesinin süresine göre işçi ve işveren tarafın her ikisinin de birbirlerine ödeyebilecekleri bir tazminat olarak karşımıza çıkmaktadır.

İş sözleşmesinin haklı nedenle feshi durumunda her iki tarafında ihbar tazminatı hakkı bulunmamaktadır.

İhbar Tazminatına hak kazanma koşulları nelerdir?
İlk olarak, İhbar tazminatında İş sözleşmeleri belirsiz süreli olmalıdır. Tam veya kısmi zamanlı olması bu durumu değiştirmemektedir.

Belirli süreli iş sözleşmelerinde sözleşmenin bitim tarihi taraflarca bilindiğinden, tarafların İhbar Tazminatı hakkı bulunmamaktadır. İşveren tarafından deneme süresi içinde veya 4857 sayılı iş kanunun 25. maddesinde belirlenen esaslar çerçevesinde, iş sözleşmesinin feshi halinde işçiye herhangi bir ihbar tazminatı ödenmeyecektir.KAYNAK : MuhasebeTR.com

ALT'DAKİ "DEVAMI" TIKLAYIN..
YÖNETİCİ'DEN AİDATINI ÖDEMEYEN KAT SAKİNİNİN KATINA ASANSÖR ŞİFRESİ...
HaberlerAdana'da bir apartman yöneticisi, aidatlarını ödemeyen sakinlerin faydalanmaması amacıyla asansöre şifreli sistem yaptırdı.

Merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi İsmet Atlı Bulvarı'ndaki 8 katlı bir apartmanın yöneticisi, aylık 50 lira olan aidatı ödemeyen bina sakinleri için ilginç bir "yaptırım" kararı aldı.

Yönetici, aidatı ödemeyenlerin asansörü kullanmasını engellemek için asansör kabininin içine şifreyle çalışan bir sistem kurdurdu ve şifreyi de aidatını ödemeyen apartman sakinleriyle paylaşmadı.

Apartmanın girişindeki panoya yönetici tarafından asılan uyarı yazısında da "Apartmanımızın genel giderleri aidatla ödendiği için, aidat ödemeyen sakinlerin asansörü kullanması sınırlandırılmış, asansör şifreyle kullanıma açılmıştır. Şifreyi bilmeyenler lütfen asansörü meşgul etmesinler." ifadeleri yer aldı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN
KAYNAK CNNTURK.COM
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması