01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
tek bahçe çift bina sorunları
atcioglu
Sayın yetkili,
A ve B apartmanlarından oluşan iki blokta ayrı ayrı kazanlı kalorifer mevcuttur. Bina kapıcısı maaş ve sigortası, ortak gideri(bina temizliği, bahçe bakımı, vs.) aidatlarla karşılanmaktadır. Kapıcı dairesi ise B bloktadır. Yönetim tek çatıda her binadan biri tarafından yürütülmekte, karar defteri tektir. Her blok 15 daireliktir.
A blok sakinleri 10;a 5 doğalgaza geçmek istemektedir. B blok tamamı bu düzenin (kaloriferle ısınmanın) devamını istemektedir.
1- Har blok kendi kararını bu şekilde alabilir mi?
2- Biri doğalgaz diğeri kalorifer olursa kapıcı ve ortak alan gideri paylaşımı nasıl olur?
3- Bu ayrılık gayrı resmi olarak alınabilir mi?
4- Anlaşmalı dönüşüm olması halinde kapıcı çıkarılmak zorunda mı?
5- Binanın biri diğeri üzerinde ne hak iddia edebilir? Doğalgaza geçenlerin Kapıcı çıksın, aidatını ödemeyelim. Görüşüne karşı kaloriferde kalan bina sakinleri kapıcı ve diğer giderlerin tamamı ortak kalmalı fikrende nasıl davranılmalıdır?
6- Dönüşüm olsa bile, Kapıcı dairesi olan binadan diğer bina sakinleri kapıcı dairesinden kira geliri talep etmesi mümkün müdür?
7- Yeni mevzuata göre kaloriferden doğalgaza geçiş ortak ısınma mı, yoksa her daireye müstakil mi olmalı?
Saygılar sunuyorum
Düzenleyen atcioglu Düzenleme Tarihi: 04-04-2012 22:16

editor
Bu binalar tek parsel üzerinde ise, 30 bağımsız bölümlü bir yönetim söz konusudur.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: