01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
apartman bahcesine yapılan tente gölgelikler hakkında
archdobby
merhaba.Apartman bahcemize aracların güneşten ve yagmurdan korunması için tente yapılması kararı alındı.Daire başı 450tl ödeme yapılması karara baglandı.Meslegim mimarlık oldugu için,Bu iş anlaşılan firma tarafından yapılırken kullanılan detay tasarımlarının yanlış ve zayıf şekilde yapıldıgını ve herhangi bir sagnak yagmur,fırtına vb.durumunda demir profillerin araçların üstüne çökme tehlikesi oldugu kanaatine vardım.zira dikey demir profiller topragın altına hiç gömülmeden sadece ince bir kaynakla zemine tutturuldu.Bu kanaatimi işlem yapılırken işi yapan firma yetkililerine ve orda bulunan apartman sakinlerine belirttim.Buna ragmen bütün malzemelerin önceden hazırlandıgını ve bu şekilde yapılacagını söylediler ve tente benim endişeli oldugum bir detay tasarımıyla yapıldı.Benim sorum şu olacak ; Payıma düşen ödemeyi yaparken bu detay hatasından dolayı herhangi bir zararın ortaya cıkması durumunda ödediğim parayı aidatlarımdan düşmek ya da geri almak gibi bir şerh notu ekleme şansım var mı.Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz...Teşekkürler...

editor
Genel kurul kararı ile alınmış bir iş. Ödemeleri yapmak zorundasınız. Ancak bahsettiğiniz gibi işte bir hata ve eksik varsa Mahkemeden tespit ettirip, tazmin edebilirsiniz.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: