01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
apartmanın altındaki iş yerleri ve ortak alanlar
syetis
Merhab,
Ben yeni bir üyeyim bu konu daha önce açıklandı mı bilmiyorum ..
Sorunumuz:Apartmanın zemininde bir KAHVEHANE var Bütün apartman ve çevre apartmanlar olarak rahatsızız...
(Bu kahve açılırken bizden her hangi bir izin veya görüş talep edilmedi)
Aynı kahve apartmanın arka bahçesinin bir bölümünü kahvehane olarak kullanmaktadır(bu da izinsiz)
Apartmanı yapan mutayit arkaya apartman sakinleri için çıkış kapısı koymamış dolayısı ile dükkanlardan çıkış var ve bahçe onların mış gibi hareket ediyorlar..
isteğimiz: Bu kahvenini buradan gitmesi ve birdaha böyle bir iş yerinin açılamaması..
Ne yapmalıyız???
Teşekkürle...

eryildiz1
mrb
6 katlı binanın altına iş yeri sahibiyim.iş yerimin önü teras ve kardırımla aynı seviyede buranın kullanı iş yerine ait midir.apartmanda çoğunluk bizden yana ise kanunen istemeyenler ne yapabilir.
dükkanın balkon altındaki bölüm kullanımı iş uyerine ait değil mi buraya apatman karışa bilir mi. tşk ler

editor
Sorunumuz:Apartmanın zemininde bir KAHVEHANE var Bütün apartman ve çevre apartmanlar olarak rahatsızız...

İşyerinin sizden izni yok ise ruhsatının iptali için belediyenize başvurmanız gerekli. Arka Ortak alan olan bahçeyi kullanıyorsa Sulh Hukuk Mahkemesinden eski hale getirilmesini talep etmelisiniz.

6 katlı binanın altına iş yeri sahibiyim.iş yerimin önü teras ve kardırımla aynı seviyede buranın kullanı iş yerine ait midir

İşyerinizin önübde arsanıza ait bir alan var ise, buranın kullanımının size ait olup olmadığını yönetim planınızdan görebilirsiniz. Tapunuza giderek Yönetim planınızı isteyiniz.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: