01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
YÖNETİCİ SEÇİMİ...?
taydeniz
Merhaba,

Benim Sorum Apartmanımızda Geçen hafta yapılan yönetici seçimine ilişkin olacak.

24 daireli Bir apartmanda oturuyorum. Mevcut Yönetici bey, kimseye haber vermeden, ( ancak kendisi panoya yazı astım diyor) bir genel kurul yaptı, kendi yandaşları ile yeni yönetim oluşturdu. Kendisini tekrar yönetici seçtirdi.

Genel kuruldan , Karar defterini sonradan binada imzaya dolaştırırken haberimiz oldu.

Yönetici seçimi yasalmıdır.?... Çatının aktarıması için 8.000.00 YTL lik avans toplanacağı yazılmış. Bu konuda bize fikir sormadıkları gibi, tekliflerdende haberimiz yok.

Bu parayı ödeyecekmiyiz. Yönetici her istediğini yapabilirmi.

Biz 10 daire olarak ne yapabiliriz. Lütfen bu konuda bizi aydınlatın ve yol gösterin

Saygılarımızla.

editor
24 daireli Bir apartmanda oturuyorum. Mevcut Yönetici bey, kimseye haber vermeden, ( ancak kendisi panoya yazı astım diyor) bir genel kurul yaptı, kendi yandaşları ile yeni yönetim oluşturdu. Kendisini tekrar yönetici seçtirdi.

Olağanüstü genel kurul çağrısı kat maliklerine imza karşılığı yada enaz 15 gün öncesinden tahahütlü ektupla bildirilmeli, Bu yapılmadı ise usulüne ygun çağrı yapılmamış ve toplantı usulsüz yapılmış demektir.

Ancak Genede Usulsüz seçilen yönetici için iptal davası açılana kadar görevi devam edecektir.

8.000.00TL lik bütçe genel kurulda görüşülmeli ve kabul edilmeli ve daha sonra kat maliklerine gönderilmelidir.

Sizde katılmadığınız toplantıdaki bu karara ve bütçeye itiraz ederek gene iptali için mahkemeye başvurmalısınız.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: